Blog categories

Comments

Дороги та Державний бюджет на 2021 рік

Дороги та Державний бюджет на 2021 рік

15 грудня Верховна Рада прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Не будемо акцентувати на тому, що доходи бюджету складуть 1,084 трлн грн, а витрати — 1,320 млрд грн., а перейдемо до мережі автомобільних доріг.

Відповідно до розподілу видатків на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення передбачено 36, 5 млрд грн.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на дороги місцевого значення мала скласти 21, 3 млрд грн.

Проте Комітет Верховної Ради України з питань бюджету після голосування Верховною Радою додатково розглянув питання щодо проекту Закону та надав уточнення:

  • зменшення видатків на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення на 5.5 млрд грн
  • зменшення видатків за бюджетною програмою субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на 3, 2 мдрд грн

Тобто станом на сьогодні на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення передбачено 31 млрд грн, а субвенція на місцеві дороги складає 18 млрд грн.

Зрештою попри збільшення обсягу асигнувань Укравтодору з 45.2 млрд грн у поточному році до 50, 3 млрд грн у 2021 році, безпосередньо фінансування доріг державного значення у 2021 році зменшено на 18,5 %.

Тепер очікуємо підписаний Закон з усіма редакційними та техніко-юридичними поправками.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}