Blog categories

Comments

ДП «ДОРОГИ СУМЩИНИ» ЗВИНУВАЧУЮТЬ У ПОРУШЕННЯХ ТЕНДЕРНИХ ПРОЦЕДУР

ДП «ДОРОГИ СУМЩИНИ» ЗВИНУВАЧУЮТЬ У ПОРУШЕННЯХ ТЕНДЕРНИХ ПРОЦЕДУР

На Сумщині тендерні закупівлі на ремонт доріг місцевого значення, якими займається державне підприємство «Дороги Сумщини», проводять з порушеннями. Про таке Суспільному розповів президент Всеукраїнської дорожньої асоціації Артем Гриненко. На його думку, немає чесної конкуренції між будівельними компаніями. Йдеться про близько 1 млрд гривень, які заявили на 7 аукціонів.

За словами Артема Гриненка, оголошено близько 10 тендерів, на які пропозиції подали різні компанії. Це створює, на його думку, гарну конкуренцію і можливість отримати якісніший результат.

«А дві компанії залишають. Якщо дві компанії залишили, ми розуміємо, що не буде ніякої конкуренції. Це робиться задля того, щоб перемогла якась одна конкретна компанія. Якщо б ми бачили чесну конкуренцію, ми прогнозуємо 30% економії. Тобто, на 1 млрд, це може скласти 300 млн, це перевитрати бюджету. Не можна сказати, що це вкрадене, але це кошти, за які можна було б побудувати 50 км нових доріг», — переконаний Гриненко.

Про свої застереження та висновки Артем Гриненко написав на сторінці Асоціації у Facebook. І звернувся до голови Сумської обласної адміністрації Романа Грищенка, як посадовця, який несе відповідальність за дії державного підприємства, заснованого облдержадміністрацією.

На це Роман Грищенко відповів, що коли будуть виявлені порущення, відповідальні за це будуть покарані.

«Одне, що я лише відслідковую, коли йдуть торги, на який відсоток вартість заявлена стала нижчою? Ну, мене відсоток радує. Там заниження вартості десь до 20%, десь є і більша там, по певних лотах. Будемо дивитися, коли торги і конкурси усі пройдуть. у Антимонопольний комітет нехай звертається, тільки єдиний орган може прийняти рішення. Я не можу на стадії проведення конкурсу чи підготовки до конкурсу впливати на ці речі. Тоді не те, що скарги будуть, це неправильно і не по закону», — сказав Грищенко.

Ситуацію із тендерними закупівлями на підприємстві «Дороги Сумщини» Суспільному пообіцяли прокоментувати у вівторок, 16 червня.

Джерело: suspilne.media

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}