Blog categories

Comments

На дорогах України у 2022 році встановлять 50 комплексів зважування у русі — Укравтодор

На дорогах України у 2022 році встановлять 50 комплексів зважування у русі — Укравтодор

На українських дорогах на початок 2023 року працюватиме понад 150 комплексів зважування у русі (Weight in motion, WiM), із яких 50 планують встановити у 2022 році. 

Про це розповів заступник голови Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) Андрій Івко в інтерв’ю для Укрінформу.

«На кінець цього року в Україні на дорогах державного значення будуть встановлені 102 комплекси WiM. До кінця наступного року ми плануємо встановити ще 50 таких комплексів. Тобто на кінець 2022 — початок 2023 – в Україні буде працювати понад 150 комплексів «зважування-у-русі». Оминути їх тепер навряд чи вдасться», — наголосив Івко.

Він зазначив, що система комплексів WiM впроваджується в Україні в першу чергу для того, щоб привчити водіїв не порушувати норми габаритно-вагового контролю (ГВК). За словами Івка, відтоді як в Україні почала повноцінно працювати система WiM кількість порушень норм ГВК скоротилась у 30 разів. «І це, як на мене, дуже позитивний результат», — відмітив він.

Як повідомляв Укрінформ, закони, які запроваджують адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, зокрема в автоматичному режимі через платформу зважування-у-русі (систему WiM) набули чинності з 1 жовтня 2021 року.

Перші комплекси WiM в Україні почали встановлювати у серпні 2019 року.

Джерело

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}