Blog categories

Comments

На Полтавщині розпочала роботу перша в області система зважування транспорту в русі

На Полтавщині розпочала роботу перша в області система зважування транспорту в русі

У селі Підгорівка Козельщинського району влаштований майданчик для зважування транспорту безпосередньо в русі в реальному часі. Це перша подібна система на автодорогах Полтавської області. Крім ваги автомобіля, автоматично зчитуються габарити, номерний знак, швидкість.

Зважування в русі (Weigh-in-Motion) — це «розумна» система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються по автомобільним дорогам. Моніторинг руху здійснюється на дорогах в режимі реального часу.

Перший майданчик на автодорогах державного значення Полтавщини влаштований на автошляху М-22 Полтава-Олександрія В С. Підгорівка Козельщинського району. Устаткування монтується в верхньому шарі покриття або на прогонових будовах мостів і шляхопроводів. Майданчик перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум в трьох послідовних точках.

Щодоби цією автодорогою рухається 8-9 тисяч транспортних засобів. Третина з них — вантажівки, які часто не дотримуються габаритно-вагових норм. Відповідно ми отримуємо руйнування доріг. Нормативними документами передбачено перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) не більше 40 тонн. У той же час в 2019 році фахівці Укртрансбезпеки фіксували вагу на дорогах регіону 65 тонн, — розповідає начальник Служби автомобільних доріг в Полтавській області Іван Краповницький.

Система зберігає інформацію про пересування більш ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 тонн.

Температурний діапазон від -30 ° С до + 40 ° С. Компоненти захищені від можливих перенапруг. Автоматично зчитується ряд показників: номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість, тощо. Вплив людського фактора відсутній.

Всі дані передаються до Державної служби України з безпеки на транспорті. Служба автомобільних доріг в Полтавській області або Укравтодор не мають права стягувати штрафи або виставляти їх будь-яким чином.

До кінця року буде відкрита площадка на автодорозі Н-31 Дніпро-Решетилівка поблизу м Кобеляки. У 2021 році планується запуск системи моніторингу на автодорозі М-03 Київ-Харків поблизу повороту на С. Селещина.

Всього у 2020 році на основних об’єктах великого будівництва Укравтодор встановить два десятка майданчиків WiM по всій Україні. Поки ж найбільша мережа WiM серед європейських країн в Угорщині — 89 майданчиків.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}