Blog categories

Comments

Спрощення тендерної документації, економія коштів та прозора конкуренція

Спрощення тендерної документації, економія коштів та прозора конкуренція

Олег Тарасюк – директор державного підприємства «Фінінпро» про те, як в їхніх закупівлях приймають участь до 8 учасників та економію коштів, що сягає 60 % від очікуваної вартості завдяки прозорій конкуренції.

Безпека та якість доріг є ключовими пріоритетами в дорожньому будівництві. Його рекордне фінансування в цьому році дозволить відновити рекордну кількість кілометрів автошляхів, а Державне підприємство «Фінінпро» стало важливим гравцем у публічних закупівлях дорожньої галузі.

ДП «Фінінпро» наразі є виконавцем двох державних програм:

1. Розвиток аеропортів до 2023 року (будівництво та експлуатація злітно-посадкових смуг);

2. Підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2020 року. Програма започаткована у 2018 році, проте майже не реалізувалася (будівництво різних елементів, що покращують безпеку дорожнього руху – пішохідні переходи, ліквідація місць концентрації ДТП тощо.) Наразі Кабмін на засіданні 21 жовтня затвердив стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року.

Олег Тарасюк на форумі «Нові Методичні рекомендації Мінекономіки в дорожній галузі» зазначив про те, як Фінінпро вдалося вийти зовсім на новий рівень публічних закупівель:

«У нас була типова тендерна документація, що дуже схожа була на тендерну документацію Укравтодору. Але ми погодили з міністерством її спрощення. Замість подвійного досвіду виконання аналогічних договір ми залишили один. Для досвіду як учасника прибрали довідку-підтвердження від балансоутримувача, що дало змогу розірвати це коло, навіть якщо ви були субпідрядником на виконання будівельних робіт й у вас було підтвердження від генерального підрядника, що ви виконали договір в повному обсязі, це дає вам право бути учасником наших закупівель».

Завдяки цьому Фінінпро у 2020 році вдалося зекономити 16% від очікуваної вартості закупівлі. Для порівняння у 2019 році цей показник сягав лише 7%. Водночас у поточному році оголошено тендерів майже на 2 млрд грн. та підписано більше ніж на 1 млр грн. контрактів.

Окрім цього, за словами директора Фінінпро, проектів щодо системи Weight-in-motion (WIM – система зважування у русі) у поточному році реалізовано близько 20, у наступному році планується більше 50.

Підсумувавши, Олег Тарасюк зазначив, що завдяки чималій кількості учасників публічних закупівель ДП «Фінінпро» та спрощеній тендерній документації, були випадки, коли економія сягала близько 60% від очікуваної вартості, що зрештою свідчить про бажання Замовника ефективно проводити закупівлю без дискримінації та порушень.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}