Blog categories

Comments

ТЕНДЕРИ «УКРАВТОДОРУ»: ЯКІ ФІРМИ ОТРИМАЛИ НАЙБІЛЬШЕ ЗАМОВЛЕНЬ З ПОЧАТКУ 2020 РОКУ

ТЕНДЕРИ «УКРАВТОДОРУ»: ЯКІ ФІРМИ ОТРИМАЛИ НАЙБІЛЬШЕ ЗАМОВЛЕНЬ З ПОЧАТКУ 2020 РОКУ

За даними видання «Наші гроші», «Укравтодор» з початку 2020 року провів тендери на 58,6 млрд грн (йдеться про ремонт, реконструкцію і будівництво доріг держзначення, без спеціалізованого ремонту мостів та експлуатаційного утримання доріг).

Як зазначається, з цієї суми 65,5% закупівель припадає на шість компаній з «Національної асоціації дорожників України» (президент НАДУ Тарас Сиротинський у квітні став радником прем’єра Дениса Шмигаля):

— ТОВ «Автомагістраль-Південь» (13,43 млрд грн); 
— ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» (6,93 млрд грн); 
— ТОВ «Ростдорстрой» (6,26 млрд грн); 
— ТОВ «СУНП «Автострада» (5,38 млрд грн); 
— ТОВ «Техно-Буд-Центр» (4,72 млрд грн); 
— ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» (1,64 млрд грн).

Як зауважує видання, серед переможців тендерів на четвертому місці з показником 5,71 млрд грн — ТОВ «ПБС» (цю фірму контролює екс-нардеп Олександр Шевченко, відомий як керівник туристичного комплексу «Буковель» Коломойського-Боголюбова).

За інформацією “Наших грошей”, ТОВ «Автомагістраль-Південь» є найбільшим підрядником “Укравтодору” з часів Петра Порошенка. Фірму пов’язують з бізнесменом Олександром Бойком.

ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Засновниками компанії є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Із нею пов’язана фірма «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» (Туреччина).

ТОВ «Ростдорстрой» входить у групу бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова.

ТОВ «СУНП «Автострада» пов`язують з Максимом Шкілем – екс-помічником нардепа «Партії регіонів» Миколи Дем’янка.

ТОВ «Техно-Буд-Центр». Засновниками є Юрій Ханін та Андрій Ярема, директор – Петро Тесельський. Раніше фірма належала Григорію Процику з Тернополя, співвласником якого був Любомир Грегоращук, чий син Андрій був депутатом Тернопільської міськради від «Свободи». Андрій Грегоращук є зятем екс-керівника Служби автодоріг у Рівненській області Юрія Проника, який раніше обіймав аналогічну посаду в Тернопільській області. Син Проника Орест також керував ДАК «Автомобільні дороги України», а зараз очолює її ж ДочП «Київське обласне дорожнє управління».

ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» входить у групу «Альтком», яка за часів Януковича була фаворитом серед дорожніх підрядників. Раніше група «Альтком» називала Олександра Тісленка та Сергія Павлічева своїми кінцевими бенефіціарами, тоді як спостерігачі неофіційно пов’язували цю групу в т.ч. з Борисом Колесніковим (віце-прем’єр в уряді Азарова, який курував підготовку до Євро-2012), однак він це спростовував. Водночас у 2019 році з`явилися сигнали про можливі зв`язки «Альткома» з Рінатом Ахметовим (близьким до якого є Б. Колесніков).

За даними “Наших грошей”, одним з найвпливовіших нардепів у сфері дорожнього будівництва є заступник глави бюджетного комітету ВР Олександр Трухін – зять Олександра Мартиненка, одного з найближчих бізнес-партнерів Коломойського.

Як зазначається, голова бюджетного комітету ВР Юрій Арістов був бізнес-партнером Володимира Зеленського, і саме він у травні був розробником законопроекту про виділення “Укравтодору” 35 млрд грн з COVID-фонду.

Джерело: FINBALANCE

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}