Blog categories

Comments

Типова тендерна документація від бізнесу залучить до ринку усіх порядних підрядників

Типова тендерна документація від бізнесу залучить до ринку усіх порядних підрядників

Текст типової тендерної документації, розроблений Укравтодором, створив перешкоди для доступу до ринку, які можуть подолати лише обрані компанії. І мова не про об’єктивні вимоги з метою врегулювання ринку, а саме про ті, які штучно усувають з індустрії безліч добропорядних компаній дорожньо-будівельної галузі, як невигідних конкурентів.

Хоча Всеукраїнську дорожню Асоціацію і називали голослівною, але вже зараз можна переглянути результати тендерних закупівель на Prozorro — виграють одні й ті ж самі, з мінімальним зниженням ціни. Тендери перетворилися на “конкурси з двох”, усі інші навіть не можуть подати пропозицію, адже тендерна документація стала маніпулятивним інструментом для ефективного відсіву.

Наразі створена Робоча група при Міністерстві економіки, яке вповноважена приймати остаточне рішення та затверджувати таку документацію. Асоціація увійшла до складу цієї Робочої групи, по розробці тендерної документації на закупівлю робіт. 
Всеукраїнська дорожня Асоціація прийняла рішення розробити типову тендерну документацію від бізнесу, враховуючи безпосередньо потреби галузі, а не потреби окремих зацікавлених суб’єктів індустрії. Вже залучені команда юристів з міжнародним досвідом, експерти з закупівель, практики дорожньої індустрії, і кожна компанія, яку торкнулися штучні обмеження. 

Ми закликаємо  дорожньо-будівельний бізнес активуватися, та долучитися до процесу створення альтернативної тендерної документації задля захисту індустрії. Канали зв’язку відкриті для кожної компанії, яка задіяна в дорожній галузі.
Що зробити, щоб ваші потреби, досвід та експертна позиція компанії були враховані?

Звернутися до офісу Всеукраїнської дорожньої Асоціації, та стати учасником цих процесів. 

Ми не можемо зупинити свою роботу навіть під час епідемії. Тому що час минає. І необхідно зібрати максимальну кількість учасників індустрії, щоб врахувати експертну думку практиків, та саме на ній побудувати документ, який зробить можливим ефективно реалізувати політику уряду в частині будівництва українських доріг, — зазначив президент Асоціації, Артем Гриненко.

Після остаточної розробки текст типової тендерної документації від бізнесу буде направлений до Міністерства економіки. І ми будемо відстоювати кожний пункт та кожну позицію. 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}