Blog categories

Comments

Типова тендерна документація з нашими пропозиціями – це рівні можливості для участі у державних закупівлях

Типова тендерна документація з нашими пропозиціями – це рівні можливості для участі у державних закупівлях

На початку 2020 року уряд анонсував «Вели ке будівництво». Безпрецедентний за рівнем фінансування проєкт мав створити неймовірні можливості для всіх учасників. Але з 3 лютого, коли Укравтодор оприлюднив тендерну документацію, у торгах вигравали тільки 5 компаній, всі інші не допускалися до аукціонів.

Достатньо зайти на Prozorro і переглянути завершені тендери. Закономірно, що на закритих торгах ці компанії, які мали отримати величезні державні кошти, і не думали знижувати ціну на свої послуги. Ось така «чесна конкуренція» відбулася…

Всеукраїнська дорожня асоціація відразу активно вступила в боротьбу з кричущою несправедливістю: майже 150 компаній, були підступно викинуті з ринку.

– Вільна конкуренція – це рушій розвитку галузі. Тільки вона може призвести до зниження ціни та підвищення якості. До будівництва доріг мають бути допуще- ні досвідчені компанії, – наголосив президент Асоціації Артем Гриненко.

Важливим заходом на шляху до цивілізованого ринку став ІІ Всеукраїнський форум «Публічні закупівлі в дорожній галузі 2020-2021», що відбувся 30 липня. Експерти систематизували пропозиції бізнесу і передали їх до Міністерства економіки України, уповноваженого розробляти типову тендерну документацію.

Робоча група працювала публічно, і саме відкритий підхід дозволив відмовитися від дискримінаційної редакції Укравтодору та розробити прогресивний документ «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо методології особливостей здійснення закупівель у дорожньому господарстві», ухвалений Наказом Мінекономіки від 17.08.2020 No 1572.

17 жовтня відбувся наступний Всеукраїнський форум «Нові методичні рекомендації Мінекономіки у сфері дорожнього господарства». У найбільшій бізнес-локації КВЦ «Парковий» зібралося майже 100 учасників дорожніх компаній та представники органів державної влади.

Ще 300 онлайн-глядачів протягом шести годин спостерігали за перебігом подій на дискусійному майданчику, на якому активно об- говорювалися затверджені рекомендації з методології закупівель у дорожній галузі.

Президент Асоціації Артем Гриненко подякував дорожникам за участь у цьому важливому заході у розпал активного буді- вельного сезону і відзначив великий внесок членів Асоціації у розробку документа, який дає можливість зробити державні закупівлі зручними, чесними і прозорими.

Спікери – директор Департаменту фінансового контролю Державної аудиторської служби України Сергій Чернега, виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов, партнер юридичної компанії Legal Partner Наталія Дімова, директор ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» Олег Тарасюк.

У своїх виступах вони обґрунтували важливі положення нового документа, який розширює можливості участі в державних тендерах.

Самі ж учасники форуму неправомірну ситуацію прокоментували так: у компаній, яких безпідставно усунули з ринку, було два шляхи: відстоювати свої інтереси через Асоціацію або ж домовлятися з підрядниками-переможцями: йти на субпідряд, вступати в змову із замовником, як це часто буває.

І якщо разом з Асоціацією ці компанії не почали б протистояти усталеній системі, а пішли на компроміси, то й надалі чи мали б вони державні замовлення і достойний власний розвиток.

То ж єдина правова можливість зупинити процес «картелізації» ринку – це об’єднаними зусиллями професійно відстоювати власні інтереси. А державні структури теж мають показувати свою реальну здатність працювати на рівні сучасних вимог – бути відкритими і створювати конкурентні умови для якісної розбудови дорожньої інфраструктури України.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}