Blog categories

Comments

Турецька компанія виграла тендер на будівництво моста через Дніпро у Кременчуці

Турецька компанія виграла тендер на будівництво моста через Дніпро у Кременчуці

Відбувся аукціон закупівлі робіт з будівництва моста через Дніпро у Кременчуці. Перемогу  здобула турецька компанія «DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.», з ціновою пропозицією 11 млрд 248 млн 800 тис. гривень.

Про це повідомляє «Укравтодор».

Зазначається, що на тендері було зекономлено  1 271 млн гривень, а очікувана вартість зменшилась майже на 11%.

У визначений законодавством термін замовник оголосить інформацію про переможця закупівлі, та з ним буде укладено договір.

«Те, що в дорожньому секторі з’являються нові міжнародні гравці, які одразу готові конкурувати на рівних з іншими — це ознака здорового ринку. І чергове підтвердження, що шлях, який ми обрали, — працює. Впевнений, що таких компаній ставатиме більше,  і якість також зростатиме. Кременчуцький міст має стати показовим проєктом. Він враховує як сучасні світові підходи до проєктування, будівництва, так і потреби вітчизняних виробників, адже 95 % матеріалів будуть українські», — прокоментував результат аукціону голова «Укравтодору» Олександр Кубраков.

Згідно ТЕО, новий міст буде вантовим і матиме чотири смуги руху — по дві в кожному напрямку. На правому березі Дніпра він сполучатиметься з дорогою Н-08, на лівому — з нинішньою вуличною мережею Кременчука. В цих точках передбачено будівництво транспортних розв’язок у різних рівнях. Загальна довжина споруд складатиме понад 3 км.

Тендер було оголошено за схемою design-build, тому відповідальною за розробку проєктної документації та виконавцем робіт з будівництва мосту буде одна й та ж компанія.

Зазначимо, що турецький консорціум «Догуш Іншаат Ве Тіджарет Анoнім Шіркеті» будував термінал D аеропорту Бориспіль.

Нагадаємо, що два береги Дніпра у Кременчуці зараз з’єднує Крюківський міст. Його збудовано ще за часів Російської Імперії. Останнє масштабне оновлення відбулось у 1949 році. Наразі міст — у  аварійному стані. Через нього проходять дві державні дороги: М-22 Полтава — Олександрія та Н-08 Бориспіль — Маріуполь, а також залізнична гілка.

У липні 2017-го повідомляли, що у 2018 році біля Горішніх Плавнів розпочнеться будівництво нового моста через Дніпро, який повинен розвантажити обхід Кременчука. Однак, фахівці визнали недоцільним будувати новий міст.

Джерело

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}