Blog categories

Comments

COST UKRAINE ПІДТРИМУЄ ПЛАНИ УКРАВТОДОРУ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ ДОРОЖНЬОЇ ГАЛУЗІ

COST UKRAINE ПІДТРИМУЄ ПЛАНИ УКРАВТОДОРУ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ ДОРОЖНЬОЇ ГАЛУЗІ

Створенню прозорої системи ціноутворення та цифровізації його процесів має передувати запровадження єдиного ідентифікатора інфраструктурного проєкту.

На цьому наголосив виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов в ході спеціальної сесії Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура».

За його словами, впровадження електронної тендерної документації сприятиме зменшенню ризиків під час проведення закупівель, сприятиме зниженню кількості безпідставних дискваліфікацій на торгах та підвищить прозорість дорожньої галузі, адже дозволить бачити наскрізь діяльність як замовників, так і підрядників робіт абсолютно всім – від громадських моніторів до будь-якої організації, яка б хотіла отримати ці дані.

Впровадження електронної тендерної документації є важливим етапом для якісного використання нещодавно прийнятої Методики із закупівель службами автомобільних доріг в областях. Адже можливість автоматично прорахувати обсяг виконаних аналогічних робіт підрядником значно знизить можливості для маніпуляцій з обох сторін. Окремо варто відзначити, що електронна документація сприятиме більш широкому впровадженню нецінових критеріїв оцінки тендерної пропозиції, застосування якої в дорожньому секторі сьогодні є на рівні статистичної похибки.

«Однак насамперед в сфері управління інфраструктурою має бути запроваджено єдиний ідентифікатор інфраструктурного проєкту – ID, за яким можна буде відстежити кількість та обсяг закуплених робіт і послуг, у тому числі за додатковими договорами, а головне – суму фінансування, спрямованого на їхнє будівництво чи відновлення», – зазначив він.
С.Абрамов розповів, що готуючи звіт за 2020 рік, команда української CoST вивчила велику кількість закупівель і виявила численні випадки, коли в назві закупівель додаткових робіт замовником не вказувалось найменування об’єкту, що значно ускладнювало, а подеколи унеможливлювало обрахування реальних витрат на той чи інший інфраструктурний проєкт.

«Такий підхід є ознакою потенційних ризиків, адже не дає можливості поінформувати громадськість – платників податків, з яких і формується Дорожній фонд, про те скільки було витрачено на об’єкт, кінцевими користувачами якого вони є», – підкреслив виконавчий директор.

Відповідно до Плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2021—2022 роках, затвердженого розпорядженням Кабміну від 17.02.2021 Міністерство інфраструктури впроваджуватиме єдиний ідентифікатор інфраструктурних проектів, важливо щоб всі відповідні державні органи скооперувались та використали єдиний підхід для реалізації цього важливого інструменту.

«Реалізація комплексу цих заходів має на меті не виявлення якихось порушень, а демонстрацію реальних показників роботи галузі, які є важливими в першу чергу для замовників робіт, адже об’єктивно показуватиме кожному замовникові робіт і послуг – Укравтодору та місцевій владі скільки всього можна зробити за конкретний бюджет», – підсумував він

Впровадження електронної документації, яке планується в Укравтодорі, сприятиме зменшенню ризиків під час проведення закупівель, зниженню кількості безпідставних дискваліфікації на торгах, а також підвищить прозорість дорожньої галузі. Про це заявив виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов.

На його думку, таке рішення зробить прозорою діяльність як замовників робіт, так і підрядників.

Абрамов підкреслив, що впровадження електронної документації є важливим етапом для якісного використання Методики закупівель службами автомобільних доріг в областях.

«Однак насамперед в сфері управління інфраструктурою має бути запроваджено єдиний ідентифікатор інфраструктурного проєкту – ID, за яким можна буде відстежити кількість та обсяг закуплених робіт і послуг, у тому числі за додатковими договорами, а головне – суму фінансування», — зазначив він.

Він також заявив, що мета електронної документації та ID полягає не у виявленні порушень, а в демонстрації реальних показників роботи галузі, адже вони об’єктивно покажуть, скільки всього можна зробити за конкретний бюджет.

CoST — добровільна ініціатива з прозорості інфраструктури, яка будується за рахунок публічних коштів, з секретаріатом у Лондоні. Основні заходи Ініціативи орієнтовані на забезпечення публічного доступу до інформації з планування, реалізації та контролю за виконанням будівельних проєктів інфраструктури, а також на верифікацію достовірності та повноти цієї інформації. В Україні ініціатива CoST була заснована у листопаді 2013 року, коли Укравтодор став її членом.

Раніше голова Укравтодору Олександр Кубраков повідомив, що більше 30 фахівців Європейського банку реконструкції та розвитку з 2021 року буде залучено для консультацій із закупівель. «Таким чином, Укравтодор стане першим інститутом в Україні, який отримає підтримку ЄБРР у сфері боротьби з корупцією», — сказав він.

Джерело

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}