Blog categories

Comments

УРЯДОМ УХВАЛЕНО ПОСТАНОВУ ПРО ВИДІЛЕННЯ КОШТІВ НА ДОРОГИ

УРЯДОМ УХВАЛЕНО ПОСТАНОВУ ПРО ВИДІЛЕННЯ КОШТІВ НА ДОРОГИ

Урядом ухвалено постанову про виділення коштів для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

На веб-сайті Кабміну оприлюднено урядову постанову від 01.07.2020 № 539 «Про виділення коштів для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення».

Зокрема, пункт 1 вказаного рішення передбачає виділення Державному агентству автомобільних доріг 35,0 млрд гривень із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення за бюджетною програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» на безповоротній основі (видатки розвитку).

У відповідності до пункту 2 вказаного рішення уряду затверджено Порядок використання коштів, виділених для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

В свою чергу, відповідно до пункту 5 вищевказаного Порядку, спрямування бюджетних коштів здійснюється відповідно до:

  • переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, обсягів бюджетних коштів для їх фінансування у 2020 році згідно з додатком 1
  • та обсягів бюджетних коштів для фінансування поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році згідно з додатком 2.

Залишається відкритим лише одне питання: ВРУ прийнято закон № 726-IX від 18.06.2020, яким внесено зміни до абзацу другого частини третьої статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», що передбачають спрямування коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 на покращення транспортного сполучення, будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення‼️ Проте уряд фактично проігнорував ⁉️ рішення ВРУ, ухваливши відповідну постанову про спрямування коштів на розвиток мережі та утримання виключно автомобільних доріг державного значення.

Для ознайомлення з переліками об’єктів та обсягами бюджетних коштів необхідно перейти безпосередньо до Порядку за посиланням нижче.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}