Blog categories

Comments

В Україні набувають чинності зміни до ПДР, запроваджено нові дорожні знаки та дорожню розмітку

В Україні набувають чинності зміни до ПДР, запроваджено нові дорожні знаки та дорожню розмітку

З 1 листопада в Україні набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху (ПДР), нововведення стосуються дорожніх знаків та дорожньої розмітки, повідомив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

На своїй сторінці у Facebook Білошицький зазначив, що зміни зумовлені необхідністю приведення положень Правил дорожнього руху у відповідність до національних стандартів, які розроблено з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали.

Він уточнив, що зміни насамперед полягають у нових дорожніх знаках та розмітці.

«З’являться нові дорожні знаки – житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки автомобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші», — пояснив заступник начальника департаменту патрульної поліції.

Також, за його словами, з’являється нова дорожня розмітка «для позначення засобу заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП».

За словами Білошицького, до чинної вертикальної розмітки додається нова – жовто-червона.

Заступник начальника департаменту патрульної поліції наголосив, що відповідальність за порушення вимог нових дорожніх знаків та розмітки проїзної частини залишається незмінною, оскільки зміни до Кодексу про адмінпорушення не вносили.

Крім того, Білошицький розповів про зміни, пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та людей із порушенням зору.

Зокрема, за його словами, вони стосуються нового визначення велосипедної доріжки, поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду, прописано права та обов’язки велосипедистів, детально регламентовано їхні дії під час руху.

Крім того, нововведення регламентують суміжний рух пішоходів та велосипедистів, пересування осіб із порушенням зору.

Білошицький нагадав, що адміністративна відповідальність для велосипедистів залишається незмінною.

Джерело

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}