Blog categories

Comments

ВИДАТНІ НАУКОВЦІ ДОРОЖНЬОЇ ГАЛУЗІ І НАУКИ В УКРАЇНІ

ВИДАТНІ НАУКОВЦІ ДОРОЖНЬОЇ ГАЛУЗІ І НАУКИ В УКРАЇНІ

На сайті ДП «ДерждорНДІ» у розділі «ІНСТИТУТ» з’явилася нова рубрика «Видатні науковці».

Рубрика присвячена визначним науковцям, які працювали в ДП «ДерждорНДІ», а також сприяли активному розвитку дорожньої галузі і науки в Україні.

Даний розділ буде періодично оновлюватись, пропонується всім знайомитись з історією дорожньої науки.


ШУЛЬГІН МИКОЛА ПАВЛОВИЧ

 • Видатний Український діяч.
 • Перший міністр транспорту України.
 • Побудував близько 70 000 км нових доріг. 
 • Засновник повного циклу виробництва автомобільних доріг

Після створення Міністерства будівництва та експлуатації автомобільних шляхів у листопаді 1968 і до 29 квітня 1987 року займав посаду міністра будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР. І за часи роботи міністром, було проведено капітальне покращення інфраструктури України, а саме:

 1. Сформовано основну мережу автомобільних доріг України;
 2. Побудовано під’їзди до районних центрів та залізничних станцій;
 3. Побудовано під’їзди до колгоспів та радгоспів;
 4. Реконструйовано магістральні дороги та перебудовано дерев’яні мости;
 5. Розвинено галузь машинобудування та індустрія дорожньо-будівельних матеріалів,конструкцій і виробів;
 6. Створено ряд об’єктів соціальної інфраструктури;
 7. Підготовлено велику кількість кваліфікованих кадрів.

Загалом за час роботи М.П. Шульгіна було введено в експлуатацію 68 138 км

Також Микола Павлович величезну увагу приділяв розвитку галузевої науки. Саме завдяки його ініциативі почала проводитись підготовча робота по створенню окремого дорожнього наукового інституту, виділенню із складу ДержавтошляхНДІ, що за тих часів було досить складно. І завдяки  його активній співпраці та допомоги у 1970 році було створено Державний шляховий науково-дослідний інститут (ДержшляхНДІ) Міншляхбуду УРСР, який нині іменюється як Державний дорожній науково-дослідний інститут (ДерждорНДІ)


КОВАЛЬ ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ

 • Видатний мостовик дорожньої галузі, який заснував і запровадив сучасну систему контролю за станом мостів, яка успішно функціонує і сьогодні.
 • Підготував тисячі молодих спеціалістів мостового напрямку.
 • Справжня легенда мостової науки.

Під його керівництвом розроблена методика дослідження автодорожніх мостів високоінформативним методом акустичної емісії з використанням програмно-технічного комплексу для обробки та локації сигналів «АКЕМ» та «АКІІМ». На базі цього методу виконується високоточна діагностика споруд і плануються найбільш ефективні заходи з попередження аварійних ситуацій, проведення реконструкцій та ремонтів мостів. Це дозволило створити «Аналітичну експертну систему управління мостами» (АЕСУМ), яка встановлена у всіх обласних Службах автомобільних доріг України.

Ця та інші науково-дослідні розробки Коваля Петра Миколайовича викладені у монографіях: «Методи дослідження та випробування будівельних матеріалів і конструкцій», «Акустична емісія під час руйнування матеріалів, виробів і конструкцій», «Мости: конструкції та надійність», у співавторстві з іншими видатними ученими.

За період з 2002 до 2009 років значно розширились міжнародно-наукові взаємини інституту зі спорідненими фаховими установами Європейського співтовариства. У 2007 р. Завдяки його клопотанням ДерждорНДІ прийнятий членом до Форуму Європейських Державних Дорожніх Дослідних Лабораторій (РЕНВІ), брав участь у дослідженнях у рамках міжнародних проектів

П.М. Коваль був головою редакційної колегії фахового збірника наукових праць «ДОРОГИ | МОСТИ».


РАДОВСЬКИЙ БОРИС САМОЙЛОВИЧ

З 1986 по 1995 році Б.С. Радовський працював професором кафедри дорожньо-будівельних матеріалів і хімії Національного транспортного університету та продовжував займатися науково-дослідною роботою і впровадженням наукових результатів у практику. 

Б.С. Радовський підготував 12 кандидатів наук і 2 доктори наук. Серед них є співробітник нашого інституту, кандидат технічних наук – Головко С.К. – провідний науковий співробітник відділу нормативно-технологічного забезпечення дорожніх робіт.

З 1996 року і по сьогодні живе та працює у США, продовжує активно займатися науковою діяльністю – співпрацює з університетами, проєктними і виробничими організаціями. Крім того активно друкує статті у наукових виданнях в т.ч. і у нашому Збірнику наукових праць «Дороги і мости».


РИБАЛЬЧЕНКО АНАТОЛІЙ АНДРІЙОВИЧ

 • Заслужений будівельник України.
 • 1-й заступник міністра будівництва та експлуатації автомобільних шляхів України.
 • Народний депутат України 1-го скликання.
 • Визначна персона для всіх Українських дорожників, який завжди вболівав за розвиток інфраструктури України.

Рибальченко А.А. є ініціатором та співавтором законодавчих актів, що стосувались роботи комісії, зокрема закону про джерела фінансування дорожнього господарства, правил користування та охорони автомобільних доріг. Формував політику і стратегію розвитку дорожнього господарства в період створення основної мережі автомобільних доріг  України. 

У 1992 році від імені української сторони підписав угоду про створення міждержавної Ради дорожників країн СНД, після чого приймав активну участь в її роботі. Надавав допомогу в діяльності Благодійного фонду дорожників України.

Джерело: dorndi.org.ua

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}