Blog categories

Comments

З 1 жовтня в Україні почнуть автоматично штрафувати за перевантаження фур

З 1 жовтня в Україні почнуть автоматично штрафувати за перевантаження фур

З 1-го жовтня набуває чинності закон, який вводить для перевізників адміністративну відповідальність за порушення у сфері габаритно-вагового контролю. Тепер за перевантаження далекобійних фур будуть автоматично нараховуватися штрафи в діапазоні від 8500 до 51000 грн.

Тестування вмонтованих в дороги WiM-станцій, які на ходу зчитують вагу, габарити та номерний знак транспортного засобу і передають інформацію до бази даних, почалося в червні і допомогло визначити масштаби проблеми.

Поки система проходила налагодження, реальні штрафи не виписувалися. Починаючи з жовтня порушники каратимуться вже по-справжньому. Про фіксації їх порушень і нараховані штрафи перевізники зможуть дізнаватися в автоматичному режимі через сервіс «Опендатабот».

Згідно з даними сервісу, з 39 WIM-станцій найбільше випадків перевищення зафіксовано в селі Підгорівка Полтавської області (траса Полтава – Олександрія) – 6783. Сума штрафів за ці порушення – понад 298 млн грн.

Найбільше порушень було в червні та в середині липня, найменше – у середині серпня. 

Джерело

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}