Blog categories

Comments

З ПОЧАТКУ РОКУ ЧЕРЕЗ ОБМЕЖЕННЯ КОНКУРЕНЦІЇ ДЕРЖАВА ДОПЛАЧУЄ ЗА ДОРОГИ 6% — ЗМІ

З ПОЧАТКУ РОКУ ЧЕРЕЗ ОБМЕЖЕННЯ КОНКУРЕНЦІЇ ДЕРЖАВА ДОПЛАЧУЄ ЗА ДОРОГИ 6% — ЗМІ

З початку 2020 роки держава доплачує за дороги мінімум 6% через обмеження конкуренції, ініційованої «Укравтодором» в рамках проекту Володимира Зеленського «Велике будівництво», пише оглядач «ОЛІГАРХА» Владислав Боровиков в статті Яку дельту за спиною Зеленського «Укравтодор» зашив дорожньому картелю.

Про це повідомляє на своєму ресурсі видання Антикор

«ОЛІГАРХ» проаналізував найбільші тендери на будівництво доріг в 2019-2020 році на суму понад 100 млрд грн в Prozorro.

«Відкриті і великі дані наочно показують те, що зараз відбувається в сфері дорожнього будівництва через створення картелю з великих компаній і обмеження доступу на ринок, про які не соромлячись говорять в » Укравтодорі «, ратуючи так за підвищення якості доріг, — констатує автор матеріалу. — У цього наміру є цілком конкретна ціна — обмеження конкуренції та відповідно пов’язаної з нею економії на тендерах «.

Згідно з аналізом «ОЛІГАРХА», в 1 кв 2020 року середня конкуренція в 730 тендерах на суму понад 50 млн грн впала з 3,5 до 2,7 компаній на тендер в порівнянні з 1 кв 2019 року, а економія — впала зі понад 10% до 4,5%.

На підкріплення своїх висновків журналіст наводить у статті інфографіку, яка відображатиме статистичні дані.

На думку, Владислава Боровикова, «суму переплат і бюджетних втрат, в які виллється картелізація дорожньої індустрії, підбадьорювалися» Укравтодором «, легко порахувати з цитати прем’єр-міністра Дениса Шмигаль: «Уряд планує вкласти 100 млрд грн тільки в дорожнє будівництво в цьому році. Це дозволить створити не менше 170 тис. Нових робочих місць, в тому числі, — в суміжних галузях «.

«6% від 100 млрд грн — 6 млрд грн переплачених грошей. Мова про додаткові мільярди до тієї дельті, яку дорожники традиційно мали за попередньої «злочинна влада», — констатує журналіст.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://vda.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/headers_analitica.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}